به دنيای غواصی، دنیای PADI خوش آمديد !

 • انجمن مربيان حرفه ای غواصی

طبق آمار جهانی‌ غواصی از زیباترین و جذاب‌ترین ورزش‌های دنیا شناخته میشود که هیجان بسیار بسیار بالایی دارد و همچنین آرامش فوق‌العاده و تمرکز دقیقی‌ به انسان میدهد. هر وقت حرف از هیجان به میان میاد در کنارش ماجراجوئی و تحرک هم پدید میاد، که توی خیلی‌ از ورزشهای دیگه مثل اسکی، پرواز، غار نوردی و... هم هست. ولی‌ تحرک و ماجرا جوئی در غواصی به گونه ای متفاوت وجود دارد چون که در دنیای دیگه ای که متعلق به انسان نیست و مخصوص موجودات زیر آبه، دنیایی پر از زیبایی و شگفتی و پر از رنگها و شکل هائی که تا به امروز ندیده بودیم. به همین خاطر انسان از دیر باز همواره کوشیده که به این دنیای اسرار آمیز دست پیدا کنه و از ناشناخته های اون سر در بیارد . بر همین اساس مؤسسات آموزشی‌ و پژوهشی متعددی به وجود آمد که در کنار پژوهش و تحقیق در مورد فنّ غواصی به آموزش روشهای صحیح و علمی‌ اون پرداختند. یکی از بزرگترین و معتبرترین آنها پدی نام دارد پدی PADI (Professional Association of Diving Instructors )به معنای‌ انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی است که در سال 1966 توسط دو غواص نيروي دريايي آمريکا به نامهاي رالف اريکسون و جان کرونينن با هدف آموزش غواصي به صورت تفریحی و نوین تاسيس گرديد.

این انجمن با استفاده از نوین‌ترین و کارآمد‌ترین سیستمهای آموزشی‌ جهان و آمریکا اقدام به آموزش و توسعه علم غواصی نمودند که حاصل آن میلیون ها غواص و هزاران مربی‌ حرفه‌ای است به صورتی‌ که امروز بیش از 83% از آموزش‌های کل جهان زیر نظر مستقیم این انجمن برگزار میشود، امروزه اين موسسه جهانی با دارابودن بیش از 6000 مرکز غواصی در 180 کشور جهان ونيز حدود 135 هزار مربی مجرب و متبحر نقش بسزايی را در صنعت توريست جهانی با ارائه فعاليتهای غواصی ايمن و کارآمد در سراسر جهان ايفا مي‌کند و استاندارد جديدي را در امر اکوتوريست که در راس آن شعار ايمني قرار دارد و مورد استقبال تعداد بيشماری از ساکنينن اين کره خاکی قرار گرفته را ارائه مي‌نمايد.

empty-img-big
empty-img-big
 • آیا میدانید مزایای سیستم آموزشی PADI بر دیگر سیستمهای آموزشی چیست ؟

  شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی در جهان

  empty-img

  كلیه دانش آموختگان و غواصان PADI دارای شناخته شده ترین گواهینامه بین المللی غواصی از معتبر ترین و گسترده ترین موسسه آموزش غواصی جهان میگردند. گواهینامه های صادره از این موسسه فارغ از آنكه هنر آموزان در كجا و توسط كدام مربی آموزش دیده اند در سراسر جهان معتبر و مورد تایید همگان می باشند. وجود شبكه گسترده PADI به گستره جهانی، دارا بودن بیش از 135 هزار مربی مجرب و 6000 مركز غوص در سراسر جهان در بیش از 180 كشور مزید بر این علت است.

  • تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی

  تنوع بسیار وسیع وسایل كمك آموزشی اعم از فیلم های آموزشی و كتابها كه به 26 زبان ترجمه گردیده اند نیز از مزایای این سیستم آموزشی است. همچنین شما به آسانی میتوانید مربی خود را از میان مربیان مجربی كه با زبانها ی گوناگونی آشنا میباشند بیابید.

  • آموزش بدون محدودیت زمانی با در نظر گرفتن تبحر هنر آموز

  طراحی دوره های آموزشی PADI به گونه ایست كه مهارتهائ ارائه شده در دوره ها بدون در نظر گرفتن زمان محدود و صرفا بر مبنای فرا گیری و اجرای صحیح آنها توسط هنرآموز ارائه شده اند. این بدان معناست كه شما در دوره آموزشی خود مجبور به آموختن مهارتها در زمانی محدود نبوده و میتوانید با آرامش كامل و اطمینان خاطر مهارت ها را به درستی در زمانی مقتضی آموخته و در آن تبحر كافی بیابید.مربیان PADI در سراسر جهان در خدمت شما بوده تا با استفاده از شیوه آموزشی PADI و استانداردهای آموزشی در فضائی مفرح و لذت بخش از تیحر شما در انجام مهارتها اطمینان حاصل یابند.

  • گسترده ترین مجموعه آموزشهای تخصصی

  لذت غواصی شما با شركت در دوره های تخصصی و حصول اعتماد به نفس بیشتر دو چندان خواهد شد. وجود بیش از 30دوره تخصصی گوناگون در تحكیم زیرساختهای آموزشی هنرآموزان بسیار موثر بوده و كمك بسزائی در بالا بردن سطح دانش،تجربیات و معلومات وی خواهد داشت و دستیابی به درجه مستر اسكوبا دایور یا دایو مستر از هنر آموز شخصیتی كاملا حرفه ای خواهد ساخت.

  • دریافت اعتبارات دانشگاهی

  تمامی دوره های آموزشی PADI از مبتدی تا پیشرفته توسط موسسات كنترل كیفیت جهان نظیر سازمان استاندارد جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته و امروزه این موسسه به عنوان تنها موسسه آموزش غواصی جهان دارای گواهینامه استاندارد جهانی شناخته شده است. همچنین كلیه دوره های آموزشی PADI در شورای آموزش عالی آمریكا ، انگلستان ، استرالیا ، نیوزلند ، ژاپن و بسیاری از كشورهای عضو جامعه اروپا سنجیده شده و امروزه به عنوان واحد های دانشگاهی در رشته های مرتبط پذیرفته شده اند. امروزه تطبیق دوره های آموزشی PADI در بسیاری از كشورهای جهان امكان پذیر می باشد.
  امید آنست که تمام دوستداران زیبائی و شگفتیهای دریا به این ورزش مفرح و هیجان انگیز بپر دازند و در حفظ آن کوشا باشند...

  empty-img

  ( جهت دريافت اطلاعات بيشتر و روش تطبيق دوره ها در دانشگاههاي كشورهاي مختلف اينجا را كليك كنيد)