حفاظت از محیط زیست دریائی

 • احساس مسئوليت جهت حفاظت از محيط زيست دريائي


  empty-img-big
  پدی بسيار مصمم است تا از محيطي كه تمامي غواصان اعم از آماتور يا حرفه اي استفاده نموده و لذت ميبرند به نحو احسن محافظت نمايد تا اين منابع به نسلهاي بعدي نيز انتقال يابد. از اينرو تمامي دوره هاي آموزشي پدی به گونه اي طراحي گرديده اند تا همزمان با آموزش مهارتهاي غواصي هنر آموز به اهميت آبزيان، زيستگاهها و اكوسيستم دريائي آشنا شده تا از اين پس وي نيز به جمع پاسداران محيط زيست پيوسته و به گونه اي بسيار موثر در زمينه حفاظت از زيبائيهاي زير دريائي بكوشد.
  شما نیز می توانید با حمایت از این پروژه و آبزیان به جمع دوستداران و حامیان دنیای پاک و زیبای اقیانوسها بپیوندید.
 • امید آنست که تمام دوستداران زیبائی و شگفتیهای دریا با تفکر حفظ محیط زیست دریا به این ورزش مفرح و هیجان انگیز بپردازند empty-img-big

دوره های تخصصی حفاظت از محیط زیست دریائی

 • ماهی شناسی AWARE Fish ID

  در این دوره آموزشی شما به همت Project Aware با گونه های مختلف ماهیانی كه در هنگام غواصی و غوطه وری در دنیای شگرف آبزیان روبرو میشوید آشنا خواهید گردید. آشنائی هرچه بیشتر با گونه ها نخستین قدم در راه حفاظت از آنان به شمار میرود.

  زیست شناسی دریائی Under Water Naturalist

  علاقه مندان به زیست شناسی دریائی در این دوره نه تنها با آبزیان به صورت تئوری آشنا شده، بلكه این موجودات را از نزدیك مشاهده و با زندگی آنان آشنا می گردند.

  حفاظت از مرجانها AWARE Coral Reef Conservation


  empty-img-big حفاطت از مرجانها وظیفه تك تك انسانها و بخصوص غواصانی است كه از محیط دریاها لذت می برند. بیایید با آموختن اصول و روشهای نگهداری از محیط زیست دریائی و مرجانها، این زیبائیها را به نسل بعدی بشریت نیز هدیه دهیم.
 • نکاتی مفید و کارآمد جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست دریا و مرجانها
  empty-img-big
  از انداختن زباله و آلوده کردن آب دریا پرهیز کنید، در حین غواصی کنترل شناوری داشته باشید و تجهیزات خود را در مکانهای مناسب قرار داده تا از برخورد آنها با مرجانها جلوگیری نمائید، هدایای مرجانی را نخرید، از لنگر استفاده نکنید، نزدیک مرجانها نروید، دست به مرجانها نزنید، به ماهیها در ریفها غذا ندهید، موقع عکاسی مراقب نور فلش باشید..

بیائید با رعایت نکات ذکر شده و کوشش در حفظ محیط زیست دریایی و با آموختن صحیح فنون غواصی، جلوی روند تخریب این زیبایی‌‌های خلقت و دیگر شگفتیهای آفرینش را بگیریم و آنهارا برای نسلهای آینده حفظ نمایم..